Market: Fast Ferries

Die mark: Fast Ferries


Die wêreldwye FERRY mark

Ferry London

oorsig

Die veerboot mark bly feitlik verbind word met die lugredery-industrie in die aantal passasiers wat jaarliks ​​ongeveer 2.2 miljard elk. Die globale veerboot mark in 2012 is na raming die moeite werd wees meer as $ 15 miljard, met die groot operateurs rekeningkunde vir $ 14.2 miljard.

Gemiddelde koste kan wissel, met die Washington State Ferries die rapportering van 'n koste van $ 10.08 per passasier, terwyl die wêreldwye gemiddelde verdubbel dat by $ 20.51.

Ten slotte, 'n toenemende aantal van hierdie passasiers geklassifiseer as Walk Ons - reisigers sonder voertuie. Tans, het hulle bestaan ​​uit byna 30% van die wêreld mark.

Die Global Ferry Vloot

Soos Januarie 1, 2012, die vloot bestaan ​​van 1,183 voorwerpe van verskillende groottes en vermoëns. 'N primêre onderskeid in vermoë kan gevind word in of die vaartuig dra beide passasiers en voertuie as in teenstelling met passasiers slegs wat ons as Walk Ons (WO) aanwys:

Loop Op alleen voorwerpe

Is geneig om kleiner wees, ry korter roetes, geen beddens en dra geen voertuie.

Passasier / Voertuig Vaartuie (RoRo Vaartuie)

Is geneig om groter, langer afstande reis, dikwels beddens en voer motors, vragmotors en busse.

Die algemeen, korter vinniger roetes is groei in die vraag, terwyl die langer roetes is in verval, veral in die lig van transit tye verdubbel.

Aging vloot

In die Verenigde State, oor 100 miljoen passasiers per jaar ferries geleë in 38 verskillende state, meestal pendel werk toe en terug. In baie gevalle is, kan daar geen ander praktiese manier om daar te kom. Ongelukkig, twintig persent van hierdie ferries is oor 40 jaar oud. Nog 'n vyf persent is oor 60.

Worldwide, die ouderdom van die globale vloot gemiddeldes 23.6 jaar, met Noord-Amerika slegs tweede na die Persiese Golf in vaartuie vervang moet word (soos gesien kan word in die reg).

Langs die vrees van die afbreek van die middel roete, ouer vaartuie, soos ouer autos, moet meer onderhoud en vereis dikwels moeilik, indien nie onmoontlik dele te vind, ry bedryfsuitgawes terwyl jy ry af winste.

Transit Times vs Besoedeling>

Met feitlik die wêreld se hele veerboot vloot gedwing om oor te skakel van lae swael brandstof diesel weens IMO pogings om besoedeling te bekamp, ​​is die keuse vir die operateurs is nou een van die verhoging van tariewe of die spoed van vervoer te verminder met die helfte. Hoewel die gemiddelde bedryfstelsel spoed was net 11mph om mee te begin, het die meeste maatskappye gekies om dit te verminder deur 1/2 (5.5 mph), die verdubbeling van transit tye vir pendelaars en toeriste gelyk.

Die Fast Ferry Segment

Fast Ferry

Met 1,762 hoë spoed ferries in diens, 1,579 van hulle dra loop slegs op passasiers. Loop op skepe is geneig om hoofsaaklik dien as shuttle dienste in groot stede, riviere, in die kus bedrywighede gekenmerk deur minder infrastruktuur en vir sightseeing.

Ongelukkig Shippax, die wêreld gesag op die veerboot en cruise mark, verklaar dat dit is onmoontlik om die werklike omvang van die passasier-net shuttles om vas te stel, maar eise, "Dit is regverdig om te sê dat die vinnige ferry dra nogal 'n beduidende deel van die passasiers volume op die shuttle dienste waar dit gebruik word. "

Die verslag voeg, "vinnige ferry is in die eerste plek ideaal vir reisigers sonder hul motors." Dit voeg ook dat, in teenstelling met die tradisionele veerboot, helikopter en lugredery maatskappye, 'n hoë spoed ferries het geen lewens verloor het in 2010.

FAST FERRY MARKT: Die High Speed ​​Vloot
tipeVaartuieouderdomBedsmotors
Catamarans94516297,75647,613
Hyrdofoils3283044,3730
Hovercrafts30253,4490
Monohulls3001886,6507,043
SES752513,872368
Trimarans352,978595
Swath2167770
Unknown79219,2970
Totale1,762156459,15255,619
FAST FERRY MARKT: High Speed ​​brandstofdoeltreffendheid
afSPDCapMPHBrandstof (Hr)MPGPax mpg
Mono Hull ek<25kn1,00014.41520.0995
Mono Hull II<25kn30018250.72216
<25kn40014300.47187
Catamaran> 25kn400281970.1457
> 25kn300391400.2884
> 25kn300341250.2782
> 25kn199301000.3060
Hovercraft> 35kn18045900.5090
Vleuel> 35kn7540401.0075
Stedelike Bus~ 45mph5040104.00200
Auto~ 45mph2401.526.6753

Expansion

Terwyl daar is verskillende tipes van "n hoë spoed" ferries in die mark, het slegs die catamaran segment uit te brei, gaan van 700 voorwerpe in 2000 na 945 in 2012. Totale huidige kapasiteit meet 213,419 passasiers en 11,356 motors.

Ferry Besoedeling


Met feitlik die wêreld se hele veerboot vloot gedwing om oor te skakel van lae swael brandstof diesel weens IMO pogings om besoedeling te bekamp, ​​die dilemma vir operateurs is nou om tariewe te verhoog of transito spoed sny met die helfte.

WêRELD FERRY MARKET 2010
WêRELD FERRIESWALK-ON SEGMENT
Global Hawens1,500hawens1,500
Passasiers2,052,073,171Passasiers574,580,488
Inkomste15,424,836,479Inkomste4,318,954,214
GLOBAL FERRY MARKT: Ferry Vergelykings 2010
tipeAirlinesFerries
Pax2,518,852,6472,056,062,948
motors0251,497,554
vragmotors036,778,316
busse0705,160
GLOBAL FERRY MARKT: per streek
StreekVaartuieouderdom
Baltiese20816
Noordsee12214
Mediterreense36722
Noord-Amerika10530
Suid-Amerika1027
Persiese Golf2633
Japan11015
Suid-Oos Asië20427
Stille Oseaan1620
ander1532
totale1,18323.6
GLOBAL FERRY MARKT
maatskappyInkomste (USD)Werknemers
ACCIONA Transmed603,240,0001,000
Alaska Marine Highways47,700,000
anek Lines321,552,0001,800
Atlanticoline3,960,00062
Attica Holdings325,776,0001,100
Balearen295,680,0001,000
BC Ferries711,744,0004,500
Brittany Ferries488,268,0002,529
Calmar172,788,000366
kleurgrens780,648,0002,600
Comanav Ferry184,800,0001,374
Corsica Ferries331,320,0001,350
Bestemming Gotland176,088,000
DFDS Groep2,059,860,0005,096
Eckero inc z310,068,0001,152
Faergen145,596,000650
Finnlines798,864,0002,041
Fjordl507,276,0002,183
Gotland Rederi AB267,300,000415
Interislander116,424,000610
Ierse Continental360,756,000322
Minoïese Lines255,024,000
Mols Linien88,836,000351
NEL Lines0
P & O Ferries03,426
Polferries52,800,000502
Scandlines806,520,0002,200
Gees van Tasmanië178,728,000439
Stena Line1,430,880,0005,757
Tallink1,198,560,0006,866
TT Line196,284,000639
Viking Line665,676,0003,060
Washington State Ferries320,000,000
Totale14,203,016,000
53,390
GLOBAL FERRY MARKT: # roetes Afstand
kortMediumlanktotale
totale5832992821,164
Total GT2,982,9975,092,4185,974,20314,049,618
Gem GT5,11717,03121,18512,070
Total Pax451,716344,494324,5211,120,731
Gem Pax7751,1521,151963
Aantal beddens totaalN / A134,188179,733313,921
Gem BedsN / A449637270
Totale Cars78,66485,57097,293261,527
Gem Cars135286345225
Totale Lanem172,319313,519356,584842,422
Gem Lanem2961,0491,264724
Gemiddelde ouderdom22222122
FAST FERRY MARKT: Groot High Speed ​​Operateurs
operateurmotorsVaartuie
Tirrenia1,9965
ACCIONA Transmediterranea1,3366
Stena Line1,1104
Istanbul Deniz Otobusteri1,0386
Balearen9726
Fred Olsen9524
Hellenic Seaways7304
Conferrys6183
Buquebus6135
Abu Dhabi Mar6063
Condor Ferries6003
FRS Iberia5975
BornholmerFAERGEN5432
FAST FERRY mark: High Speed ​​Deur die Streek
 
StreekVaartuiemotorsPaxSpoedouderdom
Mediterreense7011,66053,77936.212
Persiese Golf272,10614,36834.98
Baltiese181,8008,07534.99
Noordsee172,98913,09637.013
Suid-Amerika142,22010,55837.812
Suid-Oos Asië97376,38838.39
Noord-Amerika89893,89434.56
Stille Oseaan64183,49535.211
Japan45591,91035.611
ander22611,31139.011